Адвокати Дугарь провели брифінг для спростування аргументів поліції у справі Шеремета (Відео)

последние новости в Украине останні новини в Україні


Захисники підозрюваної в причетності до вбивства білоруського журналіста влітку 2016 року зробили невдалу спробу викликати на публічні дебати речника МВС Артема Шевченка.

Об этом сообщает Руспрес

13 лютого адвокати військового медика Яни Дугарь оприлюднили факти з її професійної біографії, аби спростувати твердження Нацполіції про маніпулювання інформацією стороною захисту.

Зокрема, адвокат Микола Ореховський зазначив, що помилка у даті відео з камер спостережень для комплексної експертизи з ідентифікації особи (відео датоване 11.07.2019 року, коли Дугарь була закордоном. Правоохоронці повідомили, що реальна дата зйомки 7 листопада 2019 р.) – це помилка не захисників, а експертів і слідства.

Іще 13 грудня ця експертиза досліджувалась в суді. 8 січня вона також досліджувалася в суді, 17 січня вона теж досліджувалася в суді, і 24 січня ця експертиза теж досліджувалася в суді. Ми також виявили, що файл відео має іншу дату, але це свідчить про рівень експертів, які не подивилися, яка назва файлу. Але добре, що ця помилка сталася, бо ми можемо з вами про неї говорити і в черговй раз звернути увагу на нікчемність цієї експертизи" – сказав Ореховський.

Крім того, адвокати зазначили, що еталонне відео було зняте не в Покровську, як повідомила речниця Нацполіції, а в Новомосковську.

Інший аргумент Нацполіції – те, що на сторінці у Дугарь в соцмережах знайшли фото за 2012 рік з Києва, тоді коли вона сама заявляла, що вперше відвідала Київ у 2017 році. Адвокати ж запевняють – сама Дугарь ніколи не говорила про те, що вперше відвідала столицю у 2017 році, такі свідчення давали її поручителі, зокрема Оксана Корчинська.

"Те, що вона ще юною дівчиною у 2012 році була в Києві – це до подій злочину ніякого стосунку не немає, це ні в чому її не викриває", – стверджує Ореховський.

Щодо самовільних відлучень Дугарь з військової частини, яких слідство нарахувало 22 у 2019 році, захисники запевняють, що їх підзахисна відлучалася з військової частини лише у вихідні та святкові дні.

Також адвокати Дугарь наголосили, що психофізіологічна експертиза з використанням поліграфа ще 7 лютого була подана до Генеральної прокуратури разом з клопотанням про закриття провадження, тому заяви про те, що експертиза невідомо коли і невідомо ким була проведена свідчать про недостатню комунікацію прокуратури і слідчих.

"Закон дає як стороні обвинувачення, так і стороні захисту однакові права у збиранні доказів", – нагадує Ореховський.

Висновки судової психологічної та портретної експертизи прокоментувала сама підозрювана у справі Шеремета: "Якщо у вас є ніс, перенісся і два ока, то ви – Яна Дугарь," – сказала вона.

Нагадаємо, що 12 лютого Національна поліція зробила низку гучних заяв щодо розслідування справи Павла Шеремета, стверджуючи, що захисники Дугарь маніпулюють інформацією.Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/politika/advokati-dugar-proveli-brifing-dlya-sprostuvannya-argumentiv-policii-u-spravi”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя