Падіння гривні: експерт пояснив, до чого тут історія з Данилюком


Ситуація з вересневим зміцненням гривні була і є дуже нестабільною та хиткою. Про це в ексклюзивному коментарі журналісту інтернет-видання Новости Украины – From-UA розповів директор Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Дмитро Боярчук. Об этом сообщает kontrakty.in.ua со ссылкой на СМИ.

На думку нашого співрозмовника, стрімке падіння курсу національної валюти може бути пов’язане з тим, що нерезиденти перестали активно вкладатися в українські цінні папери.

«Перший сигнал, що отримали інвестори, — відставка Данилюка. Адже для інвесторів він був “запобіжником” в команді Зеленського, свого роду гарантією, що не буде відкату по “ПриватБанку”. МВФ поїхав з України, і те формулювання, яке вони дали публічно, свідчить про їхнє бажання отримати гарантії того, що ситуація по “ПриватБанку” не буде переглянута. І ось на тлі такого формулювання з боку МВФ відставка Данилюка була сприйнята дуже тривожно. Пролунав такий тривожний сигнал, що у нас не все добре. Тому, я думаю, що багато потенційних інвесторів поставили свої плани на паузу», — зазначає аналітик.

За словами експерта, ситуація з вересневим зміцненням гривні була і є дуже нестабільною та хиткою.

«Зараз, можна сказати, панує тривожна тиша, і, відповідно, гривня все це відчула. Я не думаю, що ситуація якось зміниться на краще, тим більше, що збір врожаю почався трошки раніше. Це також вплинуло на експортні показники. В серпні ми вже бачили падіння за обсягами виробництва агропродукції, тому рано чи пізно це повинно було відбутися», — констатує Боярчук.

Зараз, додає економіст, до всіх зазначених вище факторів додається високий ризик політичної кризи, пов’язаний з підписанням так званої «формули Штайнмайєра».

«Я думаю, що для багатьох інвесторів цей блиск і привабливість України, як країни, яка ось-ось розквітне, зараз під питанням. Тому це вплинуло і на курс», — резюмував наш співрозмовник.


Джерело статті: “http://from-ua.com/news/513472-padinnya-grivni-ekspert-poyasniv-do-chogo-tut-istoriya-z-danilyukom.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя